Uroczysty TRENING NA PŁYCIE ... Trenuj w Legii! Wiosenny nab... Rocznik 2018 - nowe pokoleni...

Szkoła Motoryki

Szkoła Motoryki Legii Warszawa to program zajęć motorycznych mający na celu profilaktykę urazów oraz harmonijny rozwój zdolności motorycznych niezbędnych do gry w piłkę nożną dla dzieci od 6 do 14 roku życia.

Szkoła Motoryki Legia Warszawa to wspólny projekt ENEL-SPORT i Legia Soccer Schools, którego celem jest zrównoważony rozwój motoryczny i techniczny młodych zawodników.

W ramach Szkoły Motoryki specjaliści przygotowania motorycznego z Akademii Treningu Motorycznego ENEL-SPORT realizują metodyczny program zajęć motorycznych mający na celu profilaktykę urazów oraz harmonijny rozwój zdolności motorycznych niezbędnych do gry w piłkę nożną.

 

W ramach wpisowego, każde z dzieci otrzyma m.in. voucher na badanie FMS w klinice ENEL-SPORT oraz specjalistyczny sprzęt do treningu najwyższej klasy firmy BLACKROLL® - roller do masażu oraz taśmę do ćwiczeń wzmacniających (więcej o sprzęcie - kliknij).

 

Functional Movement Screening (FMS) to stosowany na całym świecie zestaw testów funkcjonalnych oceniających jakość ruchu. Celem FMS jest poprawa techniki sportowej poprzez wychwycenie podstawowych problemów w układzie ruchu, a następnie zaproponowanie indywidualnego zestawu ćwiczeń. Więcej o badaniu - kliknij.

 

 

Nadzór merytoryczny nad programem zajęć motorycznych Legia Soccer Schools sprawuje Trener przygotowania motorycznego w piłkarskiej Reprezentacji Polski dr Remigiusz Rzepka. Remigiusz Rzepka jest trenerem przygotowania fizycznego Reprezentacji Polski w piłce nożnej od 2011 roku. Posiada bogate doświadczenie w zakresie oceny fizjoterapeutycznej, funkcjonalnej i motorycznej sportowców, m. in. reprezentacji narodowej w koszykówce, siatkówce, futsalu, piłki nożnej, drużyn ekstraklasy.

Cele zajęć:
- Poprawa sprawności ogólnej i ukierunkowanej zawodników piłki nożnej.
- Nauczenie właściwych form koordynacji i techniki sportowej na wczesnym etapie treningu piłkarskiego.
- Nabycie umiejętności samodzielnego treningu w oparciu o realizowany program ćwiczeń profilaktycznych i motorycznych od najwcześniejszych etapów rozwoju zawodnika.
- Obniżenie ryzyka kontuzji.
- Tworzenie pozytywnej i proaktywnej postawy sportowej zawodnika poprzez rozwój motoryczny.

Program zajęć Szkoły Motoryki obejmuje:
- Systematyczny program zajęć motorycznych dostosowany do poziomu ćwiczących.
- Ćwiczenia kształtujące i doskonalące technikę poruszania się dostosowaną do specyfiki piłki nożnej.
- Ćwiczenia ukierunkowane na profilaktykę urazów.
- Zintegrowany trening motoryczny z elementami ćwiczeń techniki piłki nożnej.
- Elementy edukacji ukierunkowane na samodzielną pracę zawodnika, budowanie świadomości pracy nad sobą w obszarze motoryki.
- Monitoring progresji w obszarze przygotowania motorycznego poprzez systematyczne testy motoryczne.

Uczestnictwo w zajęciach Szkoły Motoryki to systematyczna współpraca z najlepszymi specjalistami w tym obszarze i pierwszy, ważny krok do rozwoju młodego sportowca.

 

Harmonogram zajęć: KLIKNIJ.

Koszty uczestnictwa:
Wpisowe: 199 zł (w ramach wpisowego: voucher na badanie FMS w klinice ENEL-SPORT (więcej o badaniu - kliknij), specjalistyczny sprzęt do treningu najwyższej klasy firmy BLACKROLL® - roller do masażu i taśma do ćwiczeń wzmacniających (więcej o sprzęcie - kliknij) oraz zaproszenie na mecz Legii Warszawa).
Abonament miesięczny: 165 zł (dla aktualnych uczestników projektu Legia Soccer Schools zniżki).
Regulamin zajęć: KLIKNIJ TUTAJ
Liczba miejsc ograniczona - decyduje koleność zgłoszeń.

ZAPISZ SWOJE DZIECKO - KLIKNIJ

 

Partner merytoryczny ENEL-SPORT:

Partner techniczny BLACKROLL:

 

 

 

 

 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube