Bartoszyce

AKTUALNOŚCI

2019-09-16 23:39

SZKOLENIE TRENERÓW LSS BARTOSZYCE NA Ł3

Autor: trener Magdalena Kubiak

⚽️SZKOLENIE TRENERÓW LSS BARTOSZYCE NA Ł3 W WARSZAWIE⚽️

Trenerzy Legia Soccer Schools Bartoszyce 1 września br. mieli przyjemność szkolić się w samej siedzibie stołecznego klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Harmonogram szkolenia oparty był na części: teoretycznej, praktycznej oraz prezentacji na temat struktury Legia Soccer Schools i wykorzystywania social media w piłkarskim świecie.
W części pierwszej uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, na czym polega program zajęć sportowych prowadzonych przez trenerów oraz jakie standardy funkcjonują w strukturach szkółek Legii. Wewnętrzne zasady oraz trenerska procedura treningowa okazały się być podstawą, na której powinni się opierać szkoleniowcy, pracując z dziećmi w wieku 3-7 lat. Wspomniano także o zadaniach koordynatorów i osób odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie ośrodka sportowego. Trenerzy przysłuchiwali się również kwestiom związanym z tym, jak powinien wyglądać trening, z jakich części powinien się składać oraz jak urozmaicać ćwiczenia, by stały się bardziej ciekawe, różnorodne i interesujące, mając na uwadze tak młodych odbiorców.
W kolejnej części szkolenia nasi trenerzy wybrali się w sportowych strojach na boisko, by móc na własnej skórze przekonać się, czy uważnie słuchali i dokładnie przyswoili przekazane im informacje. 
Podzieleni na kilkuosobowe grupy, prowadzili poszczególne fragmenty treningu, włączając w to wskazówki szkoleniowców oraz własne doświadczenia. Istotnym i pouczającym elementem ćwiczeń było zwracanie uwagi uczestnikom szkolenia na to, co udało im sie wykorzystać z uprzedniej części teoretycznej, a nad czym należy jeszcze popracować.

Następnie nasi trenerzy, przyglądając się omawianej prezentacji, dowiedzieli się, jak w sposób właściwy korzystać z social media, czego unikać i jak przekazywać treści w sposób ciekawy i zrozumiały. Ukazanie działalności szkółki, aktywności jej samej jak i sportowców może stanowić klucz do sukcesu, jakim jest wzrost zainteresowania naszymi poczynaniami, co jednocześnie wpływa na chęć dołączenia do szkółki i obserwowania jej życia na bieżąco. Zwieńczeniem długiego, lecz owocnego w doświadczenia dnia, była możliwość obejrzenia na żywo, prosto z Centrum Konferencyjnego, meczu Legia Warszawa - Raków Częstochowa. Emocje, jakie towarzyszyły kibicom, udzieliły się naszym trenerom, a tym samym napełniły ich ogromnym pokładem pozytywnej energii i jeszcze większą pulą pomysłów, jakimi chcą się podzielić z naszymi najmłodszymi sportowcami.

MULTIMEDIA
MIEJSCE TRENINGÓW
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube