Zapisz swoje dziecko na tren... Zimowe Obozy Legii - ruszyły... Skorzystaj z treningu GRATIS...

AKTUALNOŚCI

2019-09-12 18:03

Piknik ''Odważ się być zdrowym!'' na Legii!

Autor: LW Źródło: gotowidopomocy.pl

Kolejna, szósta już edycja pikniku rodzinnego ''Odważ się być zdrowym!'', odbędzie się 14 września 2019 roku na Stadionie Legii przy Łazienkowskiej. W planie pikniku bieg rodzinny ''Zabiegana Mama!'' oraz szereg atrakcji dla małych i dużych!

Po raz kolejny Fundacja Instytutu Matki i Dziecka zaprasza na bezpłatny piknik rodzinny, podczas którego odbędzie się olimpiada sportowa oraz bieg „Zabiegana Mama”. Fundacja Legii jest partnerem tegorocznej edycji. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 14 września 2019 roku na terenie Stadionu Legii przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Start imprezy przewidziany jest na godzinę 9:30, start biegu na godz. 11:00 (tura 1) oraz godz. 11:30 (tura 2).

 

 

W planie pikniku przewidziana jest moc atrakcji: olimpiada sportowa, konkursy, malowanie twarzy, dmuchanie balonów, fotobudka, animacje dla dzieci, kąciki plastyczne dla najmłodszych czy nauka pierwszej pomocy. Strefa piknikowa, to również miejsce, gdzie rodzice mogą skonsultować się ze specjalistami na temat diety dziecka, prawidłowej postawy, zalecanych ćwiczeń, a także zasięgnąć porad dentystycznych. Ponadto pod koroną stadionu najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w olimpiadzie sportowej – dyscyplinach sportowych, m.in. piłce nożnej, wioślarstwie, hokeju czy siatkówce.

 

Głównym celem wydarzenia jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, jako kluczowego elementu profilaktyki otyłości wśród dzieci i młodzieży.

– Po raz kolejny na pikniku „Odważ się być zdrowym!” zachęcamy warszawskie rodziny do aktywności fizycznej. Wspólnie z Fundacją Legii zapraszamy do wspólnej zabawy z nutką rywalizacji podczas biegu „Zabiegana Mama”. Dla najszybszych przewidziane są nagrody! – mówi Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. Tegoroczna współpraca z Fundacją Legii rozpoczyna szereg działań na rzecz aktywności dzieci i młodzieży.

– Cieszymy się, że z Fundacją Instytutu Matki i Dziecka, mamy podobne cele i możemy połączyć siły, by promować aktywność fizyczną – mówi Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii. – Sport gra niezwykle istotną rolę w zapobieganiu otyłości u dzieci. Zapraszamy nie tylko do udziału w pikniku, ale również do codziennej aktywności także w ramach sekcji Legii Warszawa - dodaje.

 

Dystans biegu „Zabiegana Mama” to trzy kilometry w dwóch pętlach wokół Kanału Piaseczyńskiego znajdującego się na tyłach Stadionu Legii. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można zakończyć bieg i na mecie odebrać medal. Warto o tym pamiętać, szczególnie biegnąc lub maszerując z bardzo małymi dziećmi. Dla każdego biegacza w tym roku czekać będzie pakiet startowy (koszulka, numer startowy, czip do pomiaru czasu) oraz woda i zasłużony medal!

 

Dla uczestników biegu oraz olimpiady zostały przygotowane specjalne nagrody – zegarki Vivofit ufundowane przez firmę Garmin.

 

Zapisy na bieg -> www.odwazsie2019.pl

 

Harmonogram wydarzenia i zapisy:

 

9:30-14:30 – Piknik rodzinny „Odważ się być zdrowym” – wstęp wolny

 

9:30 Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych

 

10:45 Rozgrzewka przed biegiem

 

11:00 Bieg Zabiegana Mama tura 1

 

11:30 Bieg Zabiegana Mama tura 2

 

12:15 Dekoracja zwycięzców Biegu Zabiegana Mama

 

13:00 Losowanie zwycięzców Pięcioboju. Wręczenie nagród.

 

Biuro Zawodów czynne w piątek oraz w dniu wydarzenia:

 

13 września 2019 r. (piątek, 16:00–19:00) – Legia Warszawa, ul. Łazienkowska 3, Warszawa

14 września 2019 r. (sobota, 08:00–10:30) – Legia Warszawa, ul. Łazienkowska 3, Warszawa

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube