Zapisz swoje dziecko na tren... Obozy Legii Warszawa Lato 20... Rocznik 2016 - nowe pokoleni...

AKTUALNOŚCI

2016-12-08 10:00

Liga Klubów Partnerskich

Autor: Stefan Kabat, Legia Soccer Schools Fot. Jacek Prondzynski

Nawiązanie współpracy Akademii piłkarskiej Legii Warszawa z grupą Klubów Partnerskich daje drużynom Legia Soccer Schools dodatkowe możliwości współzawodnictwa jakim jest m.in. udział naszych drużyn w Lidze Klubów Partnerskich.

Przyjęta nazwa – Liga Klubów Partnerskich – sugeruje rywalizację, walkę o punkty, która w ostatecznym rozrachunku prowadzić ma do wyłonienia jednej, zwycięskiej drużyny, ale… pozory mylą. Wewnętrzne rozgrywki pomiędzy Klubami będą polegały wyłącznie na dążeniu do podnoszenia poziomu zawodników, nie na walce o wynik. Rezultaty poszczególnych meczów nie będą podawane do wiadomości.

Liga Klubów Partnerskich, przez swój nierywalizacyjny, prorozwojowy charakter, nie naraża szkoleniowców na pokusę „stawiania autobusu” w polu karnym. Zarówno oni, jak i ich podopieczni wiedzą bowiem, że rezultat niczego nie zmienia. Takie warunki pozwalają na większą swobodę we wdrażaniu rozwiązań ćwiczonych na treningach w realiach meczowych. Jednocześnie Liga stwarza możliwość sprawdzania się w spotkaniach z wysokiej klasy zespołami, bo właśnie takie objęte są współpracą w ramach projektu Klubów Partnerskich.

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube