Zapisz się na dodatkowy tren... Legia ORLEN Cup - zgłoś swój... Trenuj, zbieraj naklejki i s...

AKTUALNOŚCI

2023-09-22 09:29

WARSZAWA KRĘCI RUNDĘ HONOROWĄ

Autor: Legia Schools

Już 30 września odbędzie się wyjątkowy przejazd kolarzy po Warszawie! Czym jest Warszawa Kręci Rundę Honorową wyjaśniają nam Filip Bogacki, Prezes i Trener Sekcji Kolarskiej Legii oraz Adam Orlikowski, Prezes Fundacji Legia Soccer Schools.

1. Czym jest inicjatywa WARSZAWA KRĘCI RUNDĘ HONOROWĄ?

Jako fanatycy wielu różnych aktywności ruchowych a w ostatnim czasie także kolarstwa amatorskiego, wpadliśmy na pomysł połączenia inicjatywy organizacji przejazdu rowerowego z wydarzeniem biegowym - Biegnij Warszawo.  

 

Pomysł ten przekuwamy w konkretne działanie czyli realizację już 30 września przejazdu kolarskiego na trasie Biegnij Warszawo. W tym roku wyścig ten ma być otwarty tylko dla dorosłych.

 

W przyszłym roku natomiast chcemy podejść do realizacji dużego wydarzenia w formule Gran Fondo do którego zaprosimy wszystkich chętnych: dzieci, młodzieży, zawodowców i mastersów a takie wyścigi będziemy organizować przy okazji innych dużych wydarzeń biegowych i nie tylko, realizowanych w Warszawie.

 

Jako fani kolarstwa w ciągu roku bierzemy udział w wielu podobnych wyścigach w Polsce i za granicą a teraz w końcu czas na Warszawę, która do tej pory była pustym miejscem na mapie profesjonalnie organizowanych wyścigów mimo, że potencjał i chęci lokalnych, amatorskich grup są ogromne! 

 

2. Kiedy odbędzie się Warszawa kręci rundę honorową? 

Startujemy w tym samym dniu co impreza Biegnij Warszawo czyli już w sobotę, 30 września 2023, Start Biegu zaplanowany jest na godz. 12:00, a start kolarskiego przejazdu ok 11:30/11:40. Aktualnie dogrywamy szczegóły ze wszystkimi ważnymi służbami w tym zakresie obsługującymi Biegnij Warszawo.

 

3. Po jakiej trasie będą jechać rowerzyści?

Jedziemy w 99%, po tej samej strasie co Biegnij Warszawo. Start planujemy vis a vis Polskiego Radia a potem przejeżdżamy całą trasę biegu. Różnica jest tylko w miejscu finiszu: meta Biegu jest na Stadionie Legii, natomiast meta kolarskiej Rundy Honorowej będzie na ul. Łazienkowskiej – tam będzie miasteczko promocyjne jednego z naszego Partnerów marki Giant. 

 

Tu za namową Filipa dla wszystkich kolarzy, którzy chcą „przepalić nogę”, wspólnie z kolejnym partnerem Decathlon.pl, zorganizujemy pomiar czasu na 1 milę, z nagrodami od Decathlon Polska. Start tego pomiaru będzie na 5-tym kilometrze (brama Decathlon), Następnie zjeżdżamy się w jedną grupę i dalej wspólnie kończymy Rundę Honorową na Łazienkowskiej. 

 

4. Jakie planujecie atrakcje wokół? 

Atrakcji będzie mnóstwo, m.in.: strefa Biegnij Warszawo, strefa maszeruję-kibicuje za trybuną Wschodnią Stadionu Legii, Piknik ING, Miasteczko Biegnij Warszawo, Strefa Promocyjna Giant z najnowszymi rowerami.

 

5. Przyszłość Waszych wyścigów kolarskich?

Chcemy przede wszystkim w tym roku bezpiecznie i spokojnie przejechać i zrobić z tego fajne wydarzenie oraz wypromować samą inicjatywę. W kolejnych latach doprowadzić do organizacji wyścigu z prawdziwego zdarzenia.

 

6. Kto może wziąć udział w Warszawa Kręci Rundę Honorową?

W tym roku zapraszamy wszystkich powyżej 18 roku życia, na sprawnych rowerach, w kaskach i ze zdrowym rozsądkiem :)

 

7. Gdzie się zapisać na przejazd?

Zapisać się można tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8576. Zapraszamy!

 

8. Program Imprezy:

Godz. 9:00 – 11:00 – Odbiór Pakietów Startowych – Sklep Legii Fan Store, 

Godz. 10:00 – podpis listy startowej i pamiątkowe zdjęcie – Meta Wyścigu w okolicy Sklep Legii Fan Store, Kawa w Sports Barze 

Godz. 11:15 – 11:30 – ustawienie w sektorach startowych – Start Biegu Biegnij Warszawo – ul. Myślwiecka: 

https://www.biegnijwarszawo.pl/trasa-biegu/

Godz. 11:30/11:40 – Start Honorowy „Warszawa Kręci” Rundę Honorową,

Godz. 12:15/12:20- wjazd na metę 

Godz. 12:30 – wręczenie nagród odcinek specjalny Decathlon.pl   

 

ZAPISZ SIĘ NA WARSZAWA KRĘCI RUNDĘ HONOROWĄ - KLIKNIJ TUTAJ

 

9. Mapka trasy przejazdu:

 

 

 

10. Numer startowy wydarzenia:

 

 

ZAPISZ SIĘ NA WARSZAWA KRĘCI RUNDĘ HONOROWĄ - KLIKNIJ TUTAJ

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube