26 maja 2024 - Uroczysty tre... Zapisz się na Uroczysty Tren... Legia Soccer Schools: dziesi...

AKTUALNOŚCI

2023-05-29 16:18

Uroczysty trening Legia Soccer Schools za nami!

Autor: Mateusz Okraszewski / Legia Soccer Schools Fot. Mateusz Kostrzewa, Janusz Partyka, Jacek Prondzynski / Fundacja Ekstraklasy

W niedzielę, 28 maja, legijna społeczność z radością i uśmiechem na twarzach bawiła się podczas Święta Łazienkowskiej. Dzień Dziecka z Legią Warszawa to jednak nie tylko moc i masa atrakcji przygotowanych dla najmłodszych kibiców, ale także moment wspólnego, uroczystego treningu na głównej płycie Stadionu, w którym udział biorą młodzi piłkarze i piłkarki z całej Polski zarówno z Legia Soccer Schools a także innych sekcji Legia Schools!

Tegoroczny trening cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na płycie głównej naszego stadionu stawiło się blisko 3 tysiące młodych zawodników i zawodniczek a na samym Stadionie ponad 24 tysiące osób co stanowi nowy rekord corocznej imprezy. Każdy z uczestników otrzymał specjalną, dedykowaną koszulkę firmy adidas, w której wystąpił na murawie. W treningach podzielonych na tury wzięli udział chłopcy i dziewczęta, w wieku od 3 do 14 lat, z ośrodków Legia Soccer Schools z całej Polski, a także inni uczestnicy na co dzień trenujący w różnych sekcjach Legia Schools m.in. sekcja tenisa, badmintona, pływania czy koszykówki. Prócz tysięcy młodych zawodników i zawodniczek na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej zjawiła się również ponad 100-osobowa kadra doświadczonych trenerów.

 

 

Na uroczystym treningu Legia Soccer Schools pojawiło się wiele osobistości ze świata sportu. Obecni byli m.in. Prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski, wiceprezes zarządzający Marcin Herra, dyrektor sportowy Jacek Zieliński, a także trener pierwszej drużyny - Kosta Runjaić. Młodzi zawodnicy i zawodniczki mogli usłyszeć kilka piłkarskich rad także od byłych legionistów - Jacka Bednarza, Tomasza Sokołowskiego, czy Marka Jóźwiaka. Na murawie pojawił się także Prezes Ekstraklasy SA – Marcin Animucki.

 

 

Cały trening okazał się fantastycznym wydarzeniem dla wszystkich młodych piłkarzy i piłkarek. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich ćwiczeniach zaproponowanych przez trenerów i z pełnym zaangażowaniem realizowały kolejne zadania. Najważniejsza w tym wszystkim była jednak dobra zabawa, której zdecydowanie nam nie brakowało! Wiele radości i pięknych wspomnień - tak można podsumować tegoroczny uroczysty trening Legia Soccer Schools. Na stadionie nie mogło zabraknąć także rodziców, którzy dopingowali swoje dzieci i z uśmiechem na ustach oglądali ich boiskowe poczynania!

 

 OBEJRZYJCIE GALERIE ZDJĘĆ Z UROCZYSTEGO TRENINGU:
PIERWSZA - Fot. Janusz Partyka
DRUGA - Fot. Mateusz Kostrzewa
TRZECIA - Fot. Fundacja Ekstraklasy

 

 

Partnerem Uroczystego treningu Legia Soccer Schools była firma PKN Orlen.

 

Dziękujemy, że byliście z nami! Czekamy z niecierpliwością na przyszłoroczne spotkanie!

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube