Zapisz się na dodatkowy tren... Legia ORLEN Cup - zgłoś swój... Trenuj, zbieraj naklejki i s...

AKTUALNOŚCI

2022-04-25 03:19

Pierwszy ośrodek Legia Soccer Schools w USA!

Autor: Legia Soccer Schools Fot. Ryszard Dziedzic

Legia Soccer Schools otwiera pierwszy ośrodek treningowy w USA! W miejscowości Garfield w stanie New Jersey, tuż obok Nowego Jorku, od 22 kwietnia rozpoczyna się projekt Legia Warsaw Rec Soccer!

Zajęcia przeznaczone są dla dziewczynek i chłopców z rocznika 2019 i starszych. Powstanie ośrodka Legia Soccer Schools jest kontynuacją działalności szkółek piłkarskich Legii za Atlantykiem. Od 2018 roku w Stanach Zjednoczonych (m. in. w New York, Boston, San Francisco) cyklicznie odbywały się cieszące się dużym zainteresowaniem turnusy piłkarskie Legia Soccer Schools. Teraz czas na całoroczny ośrodek treningowy Legii w Garfield, który otwarty został we współpracy z S.C. Vistulą, najstarszym klubem polonijnym na wschodnim wybrzeżu.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z PREMIEROWEGO TRENINGU - KLIKNIJ TUTAJ

 

- Wśród Amerykańskiej Polonii mamy bardzo dużą legijną społeczność, która dzięki naszemu klubowi czuje emocjonalny związek z krajem. Po organizacyjnym sukcesie obozów, na których odnotowaliśmy bardzo pozytywny odbiór przez dzieci i rodziców, zdecydowaliśmy się na stałą obecność w regionie Nowego Jorku. Czujemy się łącznikiem między największym polskim klubem i rodakami w Stanach Zjednoczonych i mamy nadzieję na zbudowanie trwałych, pozytywnych relacji - mówi dyrektor Legia Soccer Schools Adam Orlikowski.

 

Treningi będą odbywały się na obiektach w Garfield. Inauguracji ośrodka towarzyszyły obchody 70. rocznicy powstania klubu S.C. Vistula Garfield, założonego przez polskich imigrantów. W obu uroczystościach uczestniczyli prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza oraz Minister Sportu Kamil Bortniczuk.

 

- Nasza przyjaźń z Legią oraz praca na rzecz podnoszenia jakości szkolenia piłkarskiego trwa od 2018 roku i dotyczy kilku obszarów działalności Klubu S.C. Vistula. Cieszę się, że dziś możemy powiedzieć, że mamy u siebie na stałe ośrodek Legia Soccer Schools, który będzie dodatkowo wspierał rozwój naszych młodych piłkarzy i trenerów – mówi Prezes Klubu S.C. Vistula Garfield Dariusz Wesołowski.

 

 

 

- Już na start naszego amerykańskiego projektu przyjmiemy około 200 dzieci. Przeszkoleni przez nas Trenerzy z USA będą prowadzić zajęcia wg systemu szkolenia obowiązującego w Legia Soccer Schools. Cieszymy się, że Legia Soccer Schools, które niedawno świętowały 8. urodziny, rozwija się w szybkim tempie i działa już na innym kontynencie - mówi menadżer Legia Soccer Schools Marcin Harasimowicz.

 

Szkolenia teoretyczne i praktyczne przygotowujące lokalne kadry trenerskie do szkolenia dzieci w USA, przeprowadzili trenerzy koordynatozy: Bartosz Groszak, Wojciech Molęda oraz Piotr Salwa.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z PREMIEROWEGO TRENINGU - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

Legia Soccer Schools prowadzi działalność szkoleniową w ponad 120 lokalizacji na terenie całej Polski (i jednej w USA), w których trenuje około 4,5 tys. dzieci. Więcej informacji: www.LegiaSoccerSchools.pl.

 

Mapa lokalizacji szkółek Legia Soccer Schools:

 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube