26 maja 2024 - Uroczysty tre... Zapisz się na Uroczysty Tren... Legia Soccer Schools: dziesi...

AKTUALNOŚCI

2023-09-05 16:57

Nowy sezon w Legii Ladies!

Autor: Amanda Moura-Pietrzak

W tę niedzielę rozpoczęliśmy nowy sezon piłkarski, a Legia Ladies jest w pełni przygotowana do zainaugurowania nowego rozdziału w doskonałym stylu!

- Sporo pracujemy nad aspektem mentalnym u dziewczyn. Chcemy, aby każda z nich, zarówno te, co są już z nami od dawna jak i te dziewczyny, które aktualnie do nas dołączają, czuły się tutaj jak w domu. Chcemy, aby na każdy trening czy mecz przychodziły im z uśmiechem na twarzy. Żeby wzajemnie sobie pomagały i się wspierały mimo dużej rywalizacji, jaka aktualnie jest w naszym zespole. Jeśli uda nam się zbudować i utrzymać u nich takie poczucie to wierzę, że są one w stanie pokonać każdą przeszkodę, jaka stanie na naszej drodze – mówi pierwszy trener drużyny seniorek, Piotr Tomaszewski.  

 

Zespół jest podekscytowany możliwością wzmocnienia składu seniorów mieszanką doświadczonych zawodniczek oraz młodych talentów, które do tej pory brylowały w drużynie CLJ U18. 

 

 

- Aktualnie widzę w drużynie ogromną motywację. Mamy w zespole dużą rywalizację praktycznie na każdej pozycji. Nie zniechęca to jednak żadnej z tych dziewczyn i widać w treningach bardzo mocne zaangażowanie. Przede wszystkim jest to rywalizacja sportowa. Dziewczyny wzajemnie się motywują i sobie pomagają w różnych aspektach. Widać u wszystkich już odliczanie do tego pierwszego meczu ligowego i ze mną również nie jest inaczej. Jesteśmy mocno skoncentrowani na tym co przed nami i nie możemy się już tego doczekać.  Jeśli chodzi o sam mecz, to podeszliśmy do niego tak jak do każdego innego spotkania. Graliśmy na naszych warunkach, gdyż wiemy, jaki mamy potencjał w zespole – dodaj trener Piotr Tomaszewski.  

 

Nowym pierwszym trenerem Legii Ladies został trener Piotr Tomaszewski, asystentami będą Jacek Grześkowiak i Paulina Piątkowska a trenerem bramkarzy Denis Makarov. Cieszymy się na wspólną pracę i wiemy, że razem możemy osiągnąć wszystko. 

 

- Z racji tego, że jestem już z dziewczynami od roku, można powiedzieć, iż nie jest to zupełnie nowa praca. Wiadome jest, że praca asystenta pierwszego trenera różni się od mojej aktualnej roli pod wieloma względami takimi jak komunikacja w zespole, odprawy przedmeczowe czy wszystkie inne kwestie z tym związane. Tego chyba obawiałem się najbardziej. Nigdy nie prowadziłem zespołu seniorskiego jako pierwszy trener i nie powiem, że pierwsze treningi były dla mnie trochę stresujące. W miarę upływającego czasu widzę jednak u siebie, iż jest już z tym trochę lepiej. Dziewczyny też są dla mnie wyrozumiałe, więc nabieram większej swobody w tym aspekcie. 

 

- Jeśli chodzi o samą pracę pierwszego trenera w tym zespole, to nie ukrywam, że bardzo tego chciałem, ale nie sądziłem też, że nastąpi to tak szybko i nie byłem na to w ogóle przygotowany. Natomiast jak tylko pojawiła się taka możliwość, to od razu wyraziłem chęć podjęcia się tego wyzwania. Dużą rolę w tym odegrała również moja żona, która mnie mocno wspiera i od razu przekonywała mnie, że sobie poradzę.

 

- Cieszę się, że mi zaufano i dano mi tę możliwość. Ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby pomóc dziewczynom w ich własnym rozwoju i spełnianiu ich boiskowych marzeń” – dodaje trener Piotr. 

Na początku miesiąca Piotr Tomaszewski zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Jakuba Słotę, któremu dziękujemy za pracę w Legia Ladies i życzymy powodzenia w dalszej karierze. 

 

Statystyki pracy Trenera Jakub Słoty: 

Liga: 22 mecze, 14 zwycięstw, 4 remisy, 4 porażki, 96 goli strzelonych, 30 straconych goli, 3. miejsce III Liga Kobiet 

- Wraz z trenerem Kubą mieliśmy spójny punkt widzenia na to jak byśmy chcieli, aby ten zespół grał i funkcjonował. Oczywiście wprowadzamy z trenerem Jackiem nowe elementy treningowe, ale dużych zmian tutaj raczej nie ma – kończy trener Piotr. 

 

Pierwszy mecz Legii Ladies w sezonie 2023/24 zakończył się zwycięstwem naszych dziewczyn 3:0 nad AKS SMS Łódź. Przygotowujemy się teraz do meczu z piłkarkami Zamłynia Radom, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 w Orońsku. Do boju Legia Ladies! 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube