Legia Family Camp - obóz dla... Letnie obozy Legii Warszawa ... SZKOŁA MOTORYKI LEGII WARSZA...

AKTUALNOŚCI

2017-10-02 22:46

Wojtek Kowalewski z wizytą w Szkole Bramkarzy

Autor: Legia Soccer Schools Fot. Mateusz Kostrzewa, video: Jakub Goliński

W trzech warszawskich ośrodkach treningowych Szkół Bramkarzy szkoli się prawie 170 młodych goalkeeperów. Jeden z ośrodków, przy Łazienkowskiej 3, odwiedził trener bramkarzy pierwszej drużyny oraz były zawodnik naszego Klubu - Wojciech Kowalewski.

 

 

- Zwracałem uwagę na technikę i jakość wykonywania ćwiczeń przez naszych bramkarzy korygując ich postawę i ustawienie - powiedział Wojciech Kowalewski. - Cieszę się, że mogłem obejrzeć z bliska zajęcia oraz stać się choć na moment ich częścią. Nie ukrwam, że bardzo spodobał mi się ten projekt i będę starał się częsciej odwiedzać nasze bramkarskie nadzieje.

 

 

Kilka słów na temat programu Szkół Bramkarzy powiedział także ich Koordynator Sportowy, Bartosz Groszak: - Szkoła Bramkarzy Legii Warszawa to rozwój zawodników w warunkach meczowych. Każdy trening podzielony jest na trzy fazy gdzie w pierwszej części rozwijamy technikę różnych form chwytów połączonej ze sprawnością ogólną i life kinetik.
W drugiej części wplatamy naukę techniki bramkarskiej w taktyce, gdzie bramkarze mają zbliżone warunki do tych jakie spotykają w trakcie meczów w rywalizacji z przeciwnikiem oraz współpracy z kolegami z drużyny. Przez powtarzalność doskonali swoją technikę oraz pozycjonowanie na linii bramkowej lub przedpolu. Trzecia faza to sytuację meczowe odtworzone 1:1. Bramkarz otrzymuję zarys scenariusza do wykonania zadania podobny jak w drugiej fazie, jedna różnica to finalizacja akcji już jest dowolna czyli taka z którą spotyka się w warunkach meczowych. Ostatnia część treningu to gra zadaniowa w której zawodnicy mają wplecione założenia z tematu głównego. Dzięki takiej organizacji treningu zawodnicy uczą się od prostych form stopniując do trudniejszych aż przechodzą do warunków meczowych.

Szkoła Bramkarzy to również zaplecze dla Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Skauci oraz trenerzy na co dzień pracujący z najlepszymi bramkarzami młodego pokolenia w Polsce osobiście przychodzą na zajęcia lub oglądają materiały video ponieważ większość treningów jest rejestrowana i analizowana.

 

W ostatnich miesiącach kilku zawodników zostało lub będzie zaproszonych na zajęcia Akademii ("Ze Szkoły Bramkarzy do Akademii" - kliknij tutaj).
System szkolenia opracowali oraz stale udoskonalają wspólnie trenerzy bramkarzy pierwszej drużyny, akademii oraz szkół piłkarskich.

 

Zapisz dziecko na zajęcia do Szkoły Bramkarzy - kliknij tutaj

Galeria zdjęć z treningu - tutaj. Fot. Mateusz Kostrzewa

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube