Obozy Legii Lato 2020 - rusz... Zapisz swoje dziecko na tren... Skorzystaj z treningu GRATIS...

AKTUALNOŚCI

2020-06-29 08:49

Wizyta premiera RP w Legia Training Center

Autor: Bartosz Zasławski Fot. Janusz Partyka

Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził Legia Training Center, gdzie spotkał się z prezesem i właścicielem Legii Warszawa Dariuszem Mioduskim. – Ośrodek otworzymy 20 lipca – zadeklarował prezes lidera PKO BP Ekstraklasy. Podczas wizyty pokazowy trening odbyli młodzi zawodnicy Szkół piłkarskich Legia Soccer Schools z ośrodka w Książenicach.

Wizytacja Prezesa Rady Ministrów rozpoczęła się od 15 minutowej rozmowy z prezesem Mioduskim i prezentacji infrastruktury ośrodka przez członka zarządu LTC Wojciecha Rokickiego. Uroczyste otwarcie Legia Training Center planowane jest 20 lipca.

 

Zdjęcie

- Jesteśmy dumni witając w progach najnowocześniejszego obiektu treningowego w tej części Europy. To największa inwestycja w historii polskiej piłki, której nie udałoby się zrealizować bez wsparcia rządu, Ministerstwa Sportu i Banku Gospodarstwa Krajowego. Kluczem do naszego sukcesu jest współpraca na wielu poziomach. Legia Training Center to projekt transformacyjny nie tylko dla naszego klubu, ale całego krajowego futbolu. Mam nadzieję, że 20 lipca, kiedy otworzymy ośrodek, przyjedziemy tutaj jako mistrzowie Polski - mówił prezes Dariusz Mioduski.

  Zdjęcie

Powstanie ośrodka Legii Warszawa w gminie Grodzisk Mazowiecki to wyjątkowa inwestycja nie tylko w skali lokalnej i krajowej, ale również Europy Środkowej. Przedstawiciele klubu przygotowując projekt wizytowali 40 ośrodków najlepszych klubów Starego Kontynentu.

 

- Zależy nam, żeby wykształcić zawodników, którzy będą świętować sukcesy w Polsce i zagranicą, również na poziomie reprezentacyjnym. Zadbamy o wymiar edukacyjny: oprócz kształtowania umiejętności, będziemy uczyć nawyków odżywiania, korzystania z nowoczesnych technologii i posługiwania się językami obcymi. Opuszczając mury ośrodka zawodnicy będą gotowi do poruszania się w nowoczesnym świecie - dodał prezes Mioduski.

 

Budowa rozpoczęła się na początku kwietnia 2019 roku. Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Główny etap przygotowań zakłada oddanie do użytku budynku klubowego z wielofunkcyjną halą sportową, częścią badawczo-rozwojową Legia LAB oraz sześciu pełnowymiarowych boisk (docelowo osiem).

 

Zdjęcie

- Polska piłka to wspaniała przeszłość, czasy Kazimierza Górskiego i wielu znakomitych piłkarzy. Ale to również wspaniała teraźniejszość. Patrząc na centra treningowe, gdzie kształci się umiejętności młodych piłkarzy, jak niebawem w ośrodku tworzonym przez Legię Warszawa, jestem przekonany, że przed nami lepsza przyszłość. Żeby grać w piłkę, dawać radość kibicom, trzeba zostawić na boisku serce. Ale oprócz niego potrzeba dyscypliny, profesjonalnej kadry trenerskiej i wsparcia technicznego. Ośrodek Legii to najwyższa półka osiągnięć infrastrukturalnych. Dzięki takim centrom będziemy mogli cieszyć się z tego, że najlepsi polscy zawodnicy zostaną w kraju, a kluby zaczną odnosić sukcesy w europejskich pucharach. Myślę, że już bardzo niewiele nas od tego dzieli. Sześć tysięcy obiektów, 2,5 miliarda złotych przeznaczonych na sport w ostatnich czterech latach, certyfikacja szkółek piłkarskich to bilans naszych inwestycji i działań. Nie zwolniliśmy tempa w czasie pandemii - różne dyscypliny dofinansowaliśmy kwotą pół miliarda złotych, a pięć tysięcy klubów otrzymało od nas wsparcie. Droga do sukcesu polskiego sportu prowadzi przez inwestycje w infrastrukturę - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

Zdjęcie

Legia Training Center znajduje się w gminie Grodzisk Mazowiecki przy ulicy Legionistów (jej nazwa została wybrana w głosowaniu kibiców). W trakcie piątkowego briefingu pokazowy trening odbyli młodzi zawodnicy z Legia Soccer Schools z ośrodka w Książenicach.

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube