Legia Family Camp - obóz dla... Letnie obozy Legii Warszawa ... SZKOŁA MOTORYKI LEGII WARSZA...

AKTUALNOŚCI

2017-08-01 17:30

Walczymy do końca, Warszawa tak ma!

Autor: legia.com

Legia Warszawa prezentuje spot z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Film, który w naszym zamyśle ma być hołdem i podziękowaniem tym, którzy w 1944 roku walczyli o wolność miasta i wyzwolenie Polski. Dopóki żyjemy, dopóty pamięć o Was będzie trwać.

 

Największe podziękowania należą się panu Eugeniuszowi Tyrajskiemu, ps. "Sęk". Było dumą i wyróżnieniem gościć Powstańca na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Do nagrania spotu zaprosiliśmy także osoby, które na co dzień pracują w Legii.

PamiętaMY o bohaterskiej i tragicznej walce. O poległych, rannych, wziętych do niewoli. Żołnierzach, którzy z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu chcieli wyrwać się z rąk okupanta. Kobietach, sanitariuszkach i łączniczkach, walczących o wolną Polskę.

DziękujeMY za heroiczną walkę o to miasto. Nasze miasto. Wasze poświęcenie i Wasza odwaga były jego fundamentem. Warszawa, która przeżyła własną śmierć, zawsze walczy do końca! Bohaterom cześć i chwała!

 

W nagraniu udział wzięli:
Eugeniusz Tyrajski - uczestnik Powstania Warszawskiego
Jacek Magiera - trener Legii Warszawa
Michał Kopczyński - wychowanek Legii Warszawa
Łukasz Jurkowski - spiker Legii Warszawa
Magdalena Jakubiuk - dział sponsoringu Legii Warszawa
Karolina Kalinowska - Fundacja Legii
Magdalena Woźnicka - Fundacja Legii
Łukasz Stasiak (lektor) - spiker Legii Warszawa

 
W materiale wykorzystano fragmenty następujących utworów:
Józef Szczepański: Dziś idę walczyć - Mamo
Naprzód do boju żołnierze – Hymn Polski Podziemnej (sł. Kazimierz Kumaniecki)
Tadeusz Gajcy: Śpiew murów
Krzysztof Kamil Baczyński: Elegia o ... chłopcu polskim
Józef Szczepański: Już nie wróci twój chłopiec - dziewczyno...

 

Zdjęcia:

Kuba Goliński, Tomasz Sejbuk

Montaż:

Tomasz Sejbuk

Produkcja:

Adam Dawidziuk

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 090

Liczba lokalizacji: 82

Liczba drużyn: 271

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube