Obozy Legii Warszawa Lato 20... Rocznik 2016 - nowe pokoleni... Dziewczynki - zapraszamy do ...

AKTUALNOŚCI

2017-11-14 11:17

Poznaliśmy skład Legia Cup 2017!

Autor: akademia.legia.com Fot. Janusz Partyka

Manchester United, Manchester City, Feyenoord Rotterdam, Juventus Turyn, Anderlecht Bruksela, Hertha Berlin, Sparta Praga, FC Lugano, Team Europe, a także - po raz pierwszy - dwie drużyny Legii Warszawa będą uczestnikami turnieju Legia Cup 2017. Trzynasta edycja rozgrywek odbędzie się 25 i 26 listopada. Wezmą w niej udział zawodnicy urodzeni w roku 2007 i młodsi (kategoria U11).

Nowością będzie nie tylko występ dwóch drużyn Legii, dzięki czemu szansę gry z trudnymi rywalami otrzyma większa liczba zawodników. Zmienia się także formuła turnieju.
 
- 12 uczestników zagra w jednej lidze, w formule każdy z każdym. Oba zespoły Legii rozegrają po 11 meczów – mówi Adam Orlikowski, menadżer projektu Legia Soccer Schools, który co rok zajmuje się organizacją turnieju. Dotąd drużyny dzielono na dwie grupy, potem następowała faza pucharowa. W Legia Cup 2017 na pewno dojdzie więc do starcia obu zespołów Legii, a także... derbów Manchesteru w Warszawie - City zagra z United.
 
– Uznaliśmy, że skoro przyjeżdżają do nas tak dobrze szkolące akademie, to trzeba zmierzyć się ze wszystkimi, a nie zdawać się na losowanie. Jak co roku mieliśmy sporo zapytań, np. przedstawiciele Benfiki Lizbona dzwonili do nas i pytali o możliwości przyjazdu, ale w tym roku zabrakło dla nich miejsca. Wybraliśmy choćby Lugano, które zwróciło się do nas, chociaż nigdy nie występowało w Legia Cup. To za sprawą opinii trenera Juventusu, który i w tym roku będzie gościć w Warszawie. Ponownie przyjeżdża Anderlecht, który rok temu oczarował mnie najbardziej – przyznaje Orlikowski. Do wymienionych drużyn dołączy jeszcze jeden zespół z Japonii lub Danii, trwają ostatnie ustalenia.
 
Rok temu turniej wygrał Ajax Amsterdam, w 2015 - Manchester United, w 2014 – Tottenham.
 
Mecze będą rozgrywane pod balonem przy Łazienkowskiej 3 i będą trwać, jak co roku, po 15 minut. Rodzice zawodników Legii zostali poinformowani o zasadach selekcji na turniej – w dwóch drużynach wystąpią wszyscy chłopcy z r. 2007, a także wybrani z r. 2008. Do tego wybrani z klubów zewnętrznych.
 
Już dziś zapraszamy na turniej wszystkich fanów piłki nożnej. Przy tym składzie drużynowym można być pewnym, że w Legia Cup 2017 obejrzymy przyszłych profesjonalnych piłkarzy. Rok temu w Warszawie błyszczał choćby 10-letni Rayane Bounida z Anderlechtu (na zdj. poniżej).

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube