Obozy Legii Warszawa Lato 20... Rocznik 2016 - nowe pokoleni... Skorzystaj z treningu GRATIS...

AKTUALNOŚCI

2018-08-01 19:52

Legia uczciła pamięć Powstańców (VIDEO)

Autor: Przemysław Gołaszewski, JP Fot. Mateusz Kostrzewa, Jacek Prondzynski, Piotr Niemiec

Warszawa po raz kolejny uczciła pamięć bohaterów, którzy w 1944 roku chwycili za broń i stanęli do walki z okupantem. W państwowych uroczystościach z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wzięli udział przedstawiciele Legii Warszawa, a także kibice klubu z Łazienkowskiej.

Delegację Legii Warszawa, która miała zaszczyt uczestniczyć w obchodach, tworzyli: Tomasz Zahorski (pełnomocnik Zarządu), Łukasz Sekuła (członek Zarządu), Arkadiusz Malarz, Miroslav Radović, Michał Kucharczyk oraz przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa - Marek Saganowski i trzech zawodników: Jan Goliński, Patryk Konik, Michał Gładysz.

 

 

Główne uroczystości państwowe tradycyjnie rozpoczęły się o godzinie 17. przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. W obchodach czczących pamięć bohaterów miasta udział wzięły najważniejsze osoby w kraju z prezydentem RP Andrzejem Dudą na czele, przedstawiciele władz państwowych i miejskich, zaproszeni goście i przede wszystkim Powstańcy Warszawscy, którzy z ogromnym wzruszeniem przeżywali kolejną rocznicę dramatycznych wydarzeń sprzed siedemdziesięciu czterech lat.

 

 

Klubowa delegacja w ramach podziękowania za heroiczną walkę i poświęcenie Powstańców złożyła wieniec pod pomnikiem Gloria Victis. Legia Warszawa jest dumna, że po raz kolejny mogła uczestniczyć w uroczystościach składających hołd ludziom, którym cała Polska zawdzięcza tak wiele. Kibice Legii złożyli także swoje wieńce, m.in. na Powązkach, a także pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy ulicy Wiejskiej.

 

 

Hołd Powstańcom oddały również dzieci z letnich obozów piłkarskich Legia Soccer Schools, które na głównej płycie stadionu przy Łazienkowskiej utowrzyły symbol w kształcie kotwicy Polski Walczącej.

 

 

W Muzeum Legii można z kolei obejrzeć okolicznościową czarną koszulkę „Godziny W”, w jakich 1 sierpnia 2004 roku w hołdzie pamięci 60. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego piłkarze Legii wyszli na boisko w Szczecinie, przed ligowym meczem z Pogonią (2:1).

 

 

 

Cześć i chwała bohaterom!

 

 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube