Legia Family Camp - obóz dla... Letnie obozy Legii Warszawa ... SZKOŁA MOTORYKI LEGII WARSZA...

Szkoła Motoryki

Szkoła Motoryki Legii Warszawa to program zajęć motorycznych mający na celu profilaktykę urazów oraz harmonijny rozwój zdolności motorycznych niezbędnych do gry w piłkę nożną dla dzieci od 6 do 14 roku życia.

Szkoła Motoryki Legia Warszawa to wspólny projekt ENEL-SPORT i Legia Soccer Schools, którego celem jest zrównoważony rozwój motoryczny i techniczny młodych zawodników.

W ramach Szkoły Motoryki specjaliści przygotowania motorycznego z Akademii Treningu Motorycznego ENEL-SPORT realizują metodyczny program zajęć motorycznych mający na celu profilaktykę urazów oraz harmonijny rozwój zdolności motorycznych niezbędnych do gry w piłkę nożną.

 

W ramach wpisowego, każde z dzieci otrzyma m.in. voucher na badanie FMS w klinice ENEL-SPORT oraz specjalistyczny sprzęt do treningu najwyższej klasy firmy BLACKROLL® - roller do masażu oraz taśmę do ćwiczeń wzmacniających (więcej o sprzęcie - kliknij).

 

Functional Movement Screening (FMS) to stosowany na całym świecie zestaw testów funkcjonalnych oceniających jakość ruchu. Celem FMS jest poprawa techniki sportowej poprzez wychwycenie podstawowych problemów w układzie ruchu, a następnie zaproponowanie indywidualnego zestawu ćwiczeń. Więcej o badaniu - kliknij.

 

 

Nadzór merytoryczny nad programem zajęć motorycznych Legia Soccer Schools sprawuje Trener przygotowania motorycznego w piłkarskiej Reprezentacji Polski dr Remigiusz Rzepka. Remigiusz Rzepka jest trenerem przygotowania fizycznego Reprezentacji Polski w piłce nożnej od 2011 roku. Posiada bogate doświadczenie w zakresie oceny fizjoterapeutycznej, funkcjonalnej i motorycznej sportowców, m. in. reprezentacji narodowej w koszykówce, siatkówce, futsalu, piłki nożnej, drużyn ekstraklasy.

Cele zajęć:
- Poprawa sprawności ogólnej i ukierunkowanej zawodników piłki nożnej.
- Nauczenie właściwych form koordynacji i techniki sportowej na wczesnym etapie treningu piłkarskiego.
- Nabycie umiejętności samodzielnego treningu w oparciu o realizowany program ćwiczeń profilaktycznych i motorycznych od najwcześniejszych etapów rozwoju zawodnika.
- Obniżenie ryzyka kontuzji.
- Tworzenie pozytywnej i proaktywnej postawy sportowej zawodnika poprzez rozwój motoryczny.

Program zajęć Szkoły Motoryki obejmuje:
- Systematyczny program zajęć motorycznych dostosowany do poziomu ćwiczących.
- Ćwiczenia kształtujące i doskonalące technikę poruszania się dostosowaną do specyfiki piłki nożnej.
- Ćwiczenia ukierunkowane na profilaktykę urazów.
- Zintegrowany trening motoryczny z elementami ćwiczeń techniki piłki nożnej.
- Elementy edukacji ukierunkowane na samodzielną pracę zawodnika, budowanie świadomości pracy nad sobą w obszarze motoryki.
- Monitoring progresji w obszarze przygotowania motorycznego poprzez systematyczne testy motoryczne.

Uczestnictwo w zajęciach Szkoły Motoryki to systematyczna współpraca z najlepszymi specjalistami w tym obszarze i pierwszy, ważny krok do rozwoju młodego sportowca.

 

Harmonogram zajęć: KLIKNIJ.

Koszty uczestnictwa:
Wpisowe: 199 zł (w ramach wpisowego: voucher na badanie FMS w klinice ENEL-SPORT (więcej o badaniu - kliknij), specjalistyczny sprzęt do treningu najwyższej klasy firmy BLACKROLL® - roller do masażu i taśma do ćwiczeń wzmacniających (więcej o sprzęcie - kliknij) oraz zaproszenie na mecz Legii Warszawa).
Abonament miesięczny: 165 zł (dla aktualnych uczestników projektu Legia Soccer Schools zniżki).
Regulamin zajęć: Pobierz - PDF
Liczba miejsc ograniczona - decyduje koleność zgłoszeń.

ZAPISZ SWOJE DZIECKO - KLIKNIJ

 

Partner merytoryczny ENEL-SPORT:

Partner techniczny BLACKROLL:

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube